Ritmusváltás előtt áll a gyógyszerészképzés
15 évig volt a Gyógyszerésztudományi Kar (GYTK) dékánhelyettese dr. Antal István egyetemi tanár, akit a Szenátus 2020. július 1-jétől nevezett ki a kar vezetőjének. Az egyik legfontosabb feladatának a Hőgyes–Schöpf-Merei Gyógyszerkutatási Centrum kivitelezése mellett a gyógyszerészképzés reformjának folytatását tartja, melynek részeként már idén megújult a záróvizsga-rendszer.
Eredményes gyógyszerfejlesztés
A Semmelweis Egyetem Gyógyszerészeti Intézete és az Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet munkatársainak részvételével fejlesztettek új gyógyszerkészítményeket állatok számára, amelyek egy része már megkapta a forgalomhozatali engedélyt az Európai Unió több országában.
