Nálunk a legnagyobbak az iparági terhek
Magyarországon az egyik legalacsonyabb a nettó gyógyszer-közkiadás mértéke, ami azt is jelenti, hogy az egészségügy nem prioritás – olvasható a Weborvoson.
A gyógyszergyártóknál maradt az adószendvics
Az ágazati különadók számos iparágban csökkentek, a gyógyszeripari gyártói és forgalmazói befizetések rendszere azonban változatlan maradt – írja a Figyelőben az AIPM igazgatója.
