Hackertámadás: ezek az adatok lehettek a célkeresztben
Az OGYÉI informatikai rendszerét ért támadás során azokat a betegeket érhette a legsúlyosabb sérelem, akiknek a mellékhatás-jelentő rendszer érintettségével kerülhettek ki adatai, írja a Népszava.
Kamarai egyeztetés a GDPR-ról
A GDPR bevezetésével kapcsolatos operatív feladatok koordinálásának és az elvárások harmonizált végrehajtásának érdekében egyeztetés volt a Magyar Gyógyszerészi Kamarában.
Gyógyszerész Fórum a GDPR-ról
A Magyar Gyógyszerészi Kamara Budapesti Szervezete elnöksége – az országos elnökséggel együttműködve – fórumot szervez a GDPR gyógyszertári vonatkozásairól.
GDPR – lemaradtunk az adatvédelmi szabályozás bevezetésével
Nem sikerült kihasználni a felkészülésre szánt időt, így Magyarország – más tagállamok mellett – meglehetősen rosszul áll az Európai Unió egészére vonatkozó egységes adatvédelmi szabályozás bevezetésével – derült ki a Medical Tribune február 15-ei konferenciáján.
Adatvédelemről az e-recept ürügyén
Az elektronikus vényekről szóló rendelet 2017. október 31-én jelent meg, és már november 1-től alkalmazni is kell. A több lehetséges forgatókönyvből a legbrutálisabb valósult meg, ha az adatvédelmi szempontokat vesszük figyelembe, írja a tisztessegesadatkezeles.hu-n Alexin Zoltán.
Mobilon jelez a digitális gyógyszer

Az Abilify MyCite digitális gyógyszer a mellé fejlesztett, beteg által viselt tapasszal kommunikál, azon keresztül küldi az adatokat egy telefonon futó alkalmazásba, írja a The Verge nyomán a Kreatív.
"A gyógyszerlobbi jól működött"
Az Elektronikus Egészségügyi Szolgáltatási Tér (EESZT) jogi szabályozása újabb irracionális elemmel bővült április 6-án, közli a tisztessegesadatkezeles.hu.
Adatvédelem: célkeresztben a klinikai vizsgálatok
Az új adatvédelmi hatóság várhatóan sokkal aktívabb lesz a réginél, igaz, jogosítványai is erősebbek, amelyek birtokában sokkal inkább a kikényszerítés pártján áll majd. A klinikai kutatások során végzett adatkezelés jobban szabályozottabbá, ám bonyolultabbá is válik.
Megújulás a gyógyszerpiacon

Érdekes kérdések vetődtek fel Zéró tolerancia című, a Medical Tribune gyógyszerismertetésben zajló paradigmaváltással foglalkozó tegnapi konferenciáján: Mi minősül ismertetői tevékenységnek? Káros-e a nyilvánosság? Ki a felelős a korrupcióért, az alkalmazott vagy a munkaadó gyógyszercég? Mi a hatékonyabb, a konkrét termék vagy az általános imázs hangsúlyozása?
