Május 3-ig marad a kijárási korlátozás, aztán…

Május 3-ig marad a kijárási korlátozás, aztán…

A korlátozó intézkedések május 3-ig életben maradnak, még nem tartják időszerűnek a korlátozó intézkedések enyhítését. A jövő héten a kormány azonban megfontolja, miként indulhat újra fokozatosan a gazdaság – ismertette a kormány legfrissebb döntéseit Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter a csütörtöki Kormányinfón.

Amennyi munkahelyet a vírus tönkretesz, annyi munkahelyet hozzunk létre!

Amennyi munkahelyet a vírus tönkretesz, annyi munkahelyet hozzunk létre!

A jó idő megérkeztével a polgárok nagyon sokszor megszegik a kijárási korlátozást. Eddig a rendőrök 4492 esetben intézkedtek; 3102 esetben figyelmeztettek, 532-szer helyszíni bírságot szabtak ki, 648 esetben feljelentést tettek – hangzott el a többi közt az operatív törzs hétfői tájékoztatóján. Orbán Viktor miniszterelnök hétfő délben újabb bejelentést tett.

Berobbanhat a járvány a fővárosban és Pest megyében

Berobbanhat a járvány a fővárosban és Pest megyében

Budapesten és Pest megyében már halmozódást regisztrálhatunk, berobbanhat a járvány, ha nem működünk együtt a hatóságokkal, ha nem vesszük figyelembe az előírásokat – hangzott el az operatív törzs vasárnapi tájékoztatóján.  

Pénz az egészségügyieknek, elvonás a pártoktól, önkormányzatoktól, multiktól

Pénz az egészségügyieknek, elvonás a pártoktól, önkormányzatoktól, multiktól

Az eddigi korlátozó intézkedések valószínűleg megfelelő időben történtek, így még mindig sikerült elkerülni a tömeges megbetegedéseket – hangzott el a többi közt az operatív törzs szombati tájékoztatóján. Az egészségügyieknek 500 ezer forint plusz juttatást Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter újfent bejelentette.

Ingyen utazhatnak az egészségügyi dolgozók

Ingyen utazhatnak az egészségügyi dolgozók

Minden egészségügyi dolgozó ingyen és korlátlanul  használhatja a helyközi közösségi közlekedési járatokat – hangzott el a többi közt az operatív törzs szombati tájékoztatóján.

Fertőtlenítőt gyárt a MOL, nő az intenzív-kapacitás

Fertőtlenítőt gyárt a MOL, nő az intenzív-kapacitás

Növelik a hazai intenzív-ellátási kapacitást, a többi közt erre adott utasítást az operatív törzs. A MOL megkezdte a fertőtlenítőszerek gyártását.

A jelszó változatlan: “Mindent a bérekre”!

A jelszó változatlan: “Mindent a bérekre”!

Miközben a visegrádi négyek országaiban közös tiltakozás zajlik az egészségügyben, a hazai egészségügyi államtitkár a központosított közbeszerzések eredményeiről adva számot, jelezte: áll a régi jelszó.

Orbánnak három érve volt az Egis mellett

Orbánnak három érve volt az Egis mellett

Az Egis fontos javaslatokat tett-tesz a kormány számára, ismerte el Orbán Viktor, amikor kedden részt vett a cég  új beruházásának átadásán.