Gyógyszerhiány fenyeget: a kórházak már halmozzák a készleteket
Harmadával esett vissza áprilisban az Országos Egészségbiztosítási Pénztár által gyógyszertámogatásra fordított összeg az egy évvel korábbihoz képest. Milliárdokat takarítottak meg a rákgyógyszereken is. Az OEP szerint az új rendszerben javul az ellátás színvonala, a kórházak szerint hiánycikké válnak a rákgyógyszerek.
