A Portfolio szerint az FDA visszavonta az AstraZeneca egyik készítményének a sürgősségi felhasználási engedélyét, mert nem hatásos az omicron XBB.1.5 alvariánsával szemben.
Nemcsak a Pfizer vagy a Moderna szakemberei dolgoznak olyan oltáson, amellyel a rákkal vehetjük fel a harcot: a Harvard kutatói is nekiláttak egy rák ellen hatékony oltás fejlesztésének, közli az InfoStart.
A felvásárlás az AstraZeneca vezérigazgatója, Pascal Soriot legújabb törekvése arra, hogy bővítse a koronavírus elleni vakcinákat is gyártó cég termékpalettáját – írja a France24 nyomán a VG.
Főleg a kisgyermekeket és az időseket támadja meg, tünetei hasonlóak, mint az influenzáé és a Covid–19-é. Jó hír, hogy 15 percen belül kimutatható egy már Magyarországon is kapható otthoni kombinált gyorsteszttel.
A gyógyszeripar jelenleg abban a sorsdöntő pillanatban van, amikor az egészségügyi ellátás hagyományos modelljei – köztük gyógyszerek, terápiák – idejétmúlttá váltak – hangzott el a 3. Digital Health Summit konferencián.
November elejétől a gyógyszertárakban ismét elérhető a négykomponensű védőoltás, amely a WHO és az Európai Unió által ajánlott vírustörzseket tartalmazza, tű nélkül, orron át adható be a 24 hónapos kort betöltött, de 18 évesnél fiatalabb gyermekek és serdülők részére.
Az Európai Gyógyszerügynökség a Comirnaty és a Spikevax vakcina alkalmazásának engedélyezését javasolja a 6 hónaposnál idősebbek számára, valamint a Spikevax vakcina második adaptált változatának uniós jóváhagyását szorgalmazza.
Kudarcba fulladt az Oxfordi Egyetem és az AstraZeneca azon kísérlete, amelynek keretében a közösen kifejlesztett Covid-19 oltásuk orrspray változatát akarták létrehozni, írja a Portfolio.
Az AstraZeneca készítménye egy hosszú hatású antitest-kombináció, melyet már Magyarországon is alkalmazhatnak a COVID-19 betegség kezelésére is felnőttek és serdülők esetén, ha nagy a súlyos megbetegedés kockázata.
Az EMA a BioNTech/Pfizer Comirnaty, valamint Moderna Spikevax nevű koronavírus elleni vakcinájának jelenlegi, feltételes forgalomba hozatali engedélyénék átsorolását javasolja szabványos forgalomba hozatali engedéllyé.
Úgy tűnik, hogy a TikTok és a többi közösségi platform a gyógyszerhiányt megoldani nem tudja, a hiány előidézésében és az indulatok korbácsolásában betöltött szerepük azonban kétségtelen és más módszerekkel alig helyettesíthető.
A közvetlen lakossági gyógyszerellátás az elmúlt évtizedekben több jelentős és megoldatlan problémával nézett szembe, melyekhez az elmúlt években újabb, eddig nem tapasztalt nehézségek társultak.