Az Amerikai Népszámlálási Hivatal előrejelzése szerint az idősek száma 1,6 milliárdra növekszik 2050-ig a jelenlegi 617 millióról - írja az origo.hu. "Az emberek tovább élnek, de nem okvetlenül jobb egészségben. Az öregedő lakosság számos kihívás elé állít bennünket, amelyekre fel kell készülni" – kommentálta a hírportál értesülése szerint az adatokat Richard Hodes, az öregedéssel foglalkozó amerikai intézet (NIA) igazgatója.
A születéskor várható átlagos élettartam csaknem 8 évvel hosszabbodik meg, a jelenlegi 68,6 évről 76,2 évre emelkedik az évszázad közepéig.
