Novák Katalin közölte: még európai összehasonlításban is kiemelkedik a magyarok immunizációja, és jónak nevezte, hogy a szülők tudatosak ebben a tekintetben.
Magyarországnak a WHO-adatai szerint jók a mutatói a népegészségügyet, az egészséges étkezést tekintve, de elismerik a dohányzás, az alkoholizmus és a drogfogyasztás visszaszorítására tett erőfeszítéseket, valamint alacsony a HIV-fertőzöttség az országban, sorolta az államtitkár.
