Az amerikai Betegségmegelőzési és Járványügyi Központ (CDC) információi szerint ez a kórokozó elsősorban a termőföldben és meleg édesvizekben (folyókban, tavakban) él, de esetenként akár a csapvízbe is bekerülhetnek. Az amőba az orron keresztül jut be az emberek agyába, majd agyhártyagyulladást idéz elő, amely szinte mindig halállal végződik.
Szerencsére ez nagyon ritkán fordul elő, 1962 óta mindössze 8 esetről számoltak be, Magyarországon az elmúlt két évtizedben nem jegyeztek fel ilyen típusú amőbafertőzést. Az Egyesült Államokban főleg Floridában és Texasban történnek ilyen megbetegedések, a 2010-es évek óta azonban északabbra fekvő államokban is számoltak be N. fowleri-fertőzésről, például Indianában, Iowában, Minnesotában és Észak-Karolinában – írja a 24.hu.


