Lázár János a kormányszóvivői tájékoztatón beszélt arról, hogy a konszolidációról tárgyalni kell az intézményekkel és a beszállítókkal. Ugyanakkor megjegyezte, jogos elvárás, hogy olyan mértékben alakuljanak át a gazdálkodási rendszerek, amelyek nem termelik újra az adósságokat. Úgy fogalmazott: a központosított gyógyszer-, áram-, és gázbeszerzés segítség lehet.
Lázár szerint a 60 milliárd forint az ügyek kezelésére elegendő, tavaly ennek a fele sem állt rendelkezésre, és a következő évben is fognak erre a célra fordítani, mindaddig, amíg nem látják, hogy az adósság miből jön össze – olvasható a napi.hu-n.
