Becsült olvasási idő: 0 perc
Jogosulatlanul használják az OÉTI logóját

Egyes étrend-kiegészítő készítmények forgalmazói jogosulatlanul használják az OÉTI logóját.

Az utóbbi időben számos étrend-kiegészítő termékkel összefüggésben előfordult, hogy az adott forgalmazó jogosulatlanul jelentette meg kereskedelmi kommunikációjában a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatalánál védjegyként bejelentett OÉTI logót.

Az Országos Élelmezés– és Táplálkozástudományi Intézet egyetlen étrend-kiegészítő termék tekintetében sem adott felhasználási jogot az OÉTI védjegy használatához. A szükséges jogi eljárásokat az érintett forgalmazók ellen megindították.

Azt javasolják, hogy az étrend-kiegészítők vásárlása előtt a bejelentett, és a jogerős határozattal a forgalomból kitiltott termékekről tájékozódjanak az OÉTI weboldalán. (http://www.oeti.hu/?m1id=1&m2id=248.)

Kvízek
Kiemelt rovataink