A 2-es típusú diabétesszel élő betegek körében végzett kutatás rávilágított, hogy a vizsgált új tabletta alkalmazása mellett a páciensek 58 százaléka tapasztalt enyhe vagy mérsékelt mellékhatásokat – jellemzően hányingert, hányást és hasmenést –, míg a kontrollcsoportban ez az arány 45 százalék volt. A nemkívánatos hatások miatt a kezelést az új szert szedők 10 százaléka hagyta abba, ami kétszerese az összehasonlító csoportban mért értéknek. Emellett a pulzusszám emelkedését is megfigyelték a kísérleti fázisban lévő készítménynél.
A klinikai előnyök ugyanakkor jelentősek, az új terápia 2,2 százalékkal mérsékelte a vércukorszintet, szemben a kontrollcsoport 1,4 százalékos eredményével. A betegek átlagosan 8,9 kilogrammot (a testsúly 9,2 százalékát) veszítettek, míg a standard terápiával ez az érték 5 kilogramm volt. Az új molekula előnye, hogy alkalmazása nem igényel szigorú étkezési és folyadékbeviteli megkötéseket, ami jelentősen javíthatja az adherenciát.
Az Eli Lilly kardiometabolikus üzletágának vezetője szerint a profil olyan kompromisszumot jelent, amelyet a betegek a jobb eredmények érdekében valószínűleg szívesen vállalnak. A készítmény hatásmechanizmusa a GLP-1 hormon mimikrijén alapul, hasonlóan a jelenleg rendkívül sikeres injekciós készítményekhez, írja a Portfolio.
