Bár a világon valószínűleg több száz pszilocibintartalmú gombafaj él, Afrikában mindeddig csak négyet írtak le, egy friss kutatásban viszont még kettőt találtak, ezzel hatra emelkedett a kontinens (tudományosan leírt) badargombáinak száma.
Az egyik újonnan leírt gombára egy műkedvelő mikológus, Daniella Mulder figyelt fel 2021-ben. A dél-afrikai Stellenbosch Egyetem genetikai vizsgálata megerősítette Mulder gyanúját, amely szerint valóban egy eddig ismeretlen fajról van szó, amely a Psilocybe maluti nevet kapta.
A gombából további példányokat találtak Dél-Afrikában és Lesothóban, és kiderült az is, hogy a helyiek már régóta ismerik, írja a Qubit.
Borítókép: Mathew Schwartz on Unsplash

