Eddig alacsony volt a megbetegedés esélye az Ibizára látogatók esetében: ezt most közepesre módosította az ország egészségügyi hatósága a májustól novemberig terjedő időszakra – írja a Sky News nyomán az Infostart.
A figyelmeztetést az után adták ki, hogy hat német turista is elkapta a betegséget tavaly augusztus és november között a szigeten: augusztusban egy 27 éves nő, aki partnerével és egyéves gyermekével érkezett Ibizára, tesztelt pozitívan a betegségre. A család minden tagja mutatott tipikus tüneteket: lázat, ízületi fájdalmat és kiütéseket, de csak a nőt tesztelték.
