Az immár 10 éve elérhető új vagy más néven nem K-vitamin-antagonista típusú orális antikoagulánsok jelentős áttörést hoztak a nem valvuláris pitvarfibrilláció stroke-prevenciójában.
A herpeszvírusok népes családja több mint 200 herpeszvírust ölel fel, köztük 8 olyat is, amik képesek az embereket megbetegíteni. Bárányhimlő, övsömör, Pfeiffer-féle mirigyláz és rosszindulatú daganatok egyaránt szerepelnek a herpeszvírusok okozta kórképek között.
Krónikus szívelégtelenségben a közelmúltban napvilágot látott randomizált, kontrollált vizsgálatok eredményeinek köszönhetően a kezelési lehetőségek palettája folyamatosan bővül. Az elmúlt 2-3 évben két új gyógyszer, illetve gyógyszercsoport jelent meg a kórkép kezelésében.
A magnézium és a kálium hiánya sok esetben együtt jár. Mivel mindkét ásványi anyag kulcsfontosságú a szív- és érrendszeri morbiditás és mortalitás kockázatának a csökkentésében, lényeges gondoskodni a bevitelükről.
A körömgomba a leggyakoribb körmöt érintő betegség. Előfordulása világszerte kb. 5,5%-ra tehető, és az életkor előrehaladtával növekszik az incidenciája.
Az elmúlt néhány év tudományos eredményei között tallózva, a glükózamin, a hialuronsav és a kollagén példáján mutatjuk be azt, hogy milyen szempontokat érdemes szem előtt tartani, ha a porcvédő készítmények között kell választani.
A vastagbél-divertikulózis civilizációs betegségnek is tekinthető. Gyakorisága az életkor előrehaladtával nő; előfordulása a fejlett országokban 60 éves életkorra a 60%-ot is meghaladja.
A túlsúly és az elhízás járványszerűen terjedő betegség, amely hazánkat sem kímélte. Az OECD országok közül világszerte a negyedik, míg Európában az első helyen állunk ebből a szempontból. Az elhízás kezelése és gondozása számos elemből álló, összetett folyamat.
Az édeskömény Dél-Európában és a Földközi-tenger mellékén őshonos, az ókor óta emésztési panaszok enyhítésére használt gyógynövény, amit fűszerként és élelmiszernövényként is hasznosítanak.