Ismét visszaéltek a Semmelweis Egyetem nevével. Ez alkalommal olyan szert reklámoznak, amely azt ígéri, hogy elpusztítja és eltávolítja az agyban, a szívben, a májban és a szervezet egyéb területén rejtőzködő élősködőket, parazitákat.
A cég dr. Merkely Béla, a Semmelweis Egyetem rektora, a Városmajori Szív- és Érgyógyászati Klinika igazgatója nevével visszaélve reklámozta a készítményét.
A kormány döntött arról, hogy a magyar állam védettséget igazoló okmányt vezet be, amelyet azok kaphatnak meg, akiket beoltottak a koronavírus ellen vagy bizonyítottan átestek a betegségen, mondta Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter csütörtöki online sajtótájékoztatóján.
A Semmelweis Egyetem Városmajori Szív- és Érgyógyászati Klinikájára, valamint a rektorra hivatkozva olyan szert reklámoznak, amely azt ígéri, hogy megtisztítja a vérereket.
A Magyar Orvosi Kamara javaslatait figyelembe véve a kormány kihirdette az egészségügyi szolgálati jogviszonyról szóló kormányrendeletet, amely rögzíti a jogviszonnyal járó munkaügyi feltételeket és a bérezésre vonatkozó szabályokat is.
Az Aspen 73 százalékkal olcsóbban adná hat rákkezeléshez használatos gyógyszerét, miután az EB 2017-ben vizsgálatot indított a céggel szemben piaci erőfölénnyel visszaélés és túlárazás miatt.
A vállalkozásoknak össze kell hangolniuk a termelési készletek kezelését és forgalmazást annak érdekében, hogy ne minden vállalkozás egy vagy néhány gyógyszerre koncentráljon.
Rendkívüli jogrendet, veszélyhelyzetet hirdet ki a kormány a koronavírus elleni védekezés érdekében, jelentette be Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter szerdán Budapesten. 15 nap után a parlament dönt a hosszabbításról.
A SZTE Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ Sebészeti Klinikája és igazgatója nevével visszaélve, hamisan reklámoznak olyan készítményeket, amelyek az érrendszeri betegségeket gyógyítják.
Az illetékekről szóló 1990. évi XCIII. törvény módosításával 2021. január 1-től az elsőfokú közigazgatási hatósági eljárások alapvetően illetékmentessé váltak. Ennek következtében – a törvény 1. számú mellékletében felsorolt néhány speciális esettől eltekintve – nem kell megfizetni a 3000 forintos eljárási illetéket az ügyintézés során.
Dr. Csupor Dezső szakgyógyszerész, gyógynövénykutató írása nem a lehetséges "ötleteket" mutatja be, hanem a már elfogadott kezelési módszereket, ajánlásokat.