Izraelben már két héttel a koronavírus elleni Pfizer/BioNTech-vakcina első dózisának beadása után mintegy felére csökkent a fertőzöttség a beoltottaknál.
Az amerikai Pfizer és a német BioNTech vakcinájának gyártását idén sikerül jelentősen felpörgetni; a tervezett 1,3 milliárd adag helyett 2 milliárdot fognak forgalomba hozni, írja a Népszava.
Vajon a vírus mutációja esetén is hatásos marad a vakcina vagy az Angliában felfedezett új vírusváltozat újabb kihívás elé állítja a fejlesztőket? A fontos gyakorlati kérdésekre dr. Pardi Norbert, a Pennsylvaniai Egyetem kutatója ad választ.
Több mint másfél millió ember oltottak be az első orosz vakcinával, a Szputnyik V-vel, közölte orosz oltóanyagok kifejlesztését finanszírozó Oroszországi Közvetlen Befektetési Alap (RFPI).
Jelentős probléma, hogy az alacsony és közepes jövedelmű országok nem jutottak eddig hozzá a koronavírus elleni vakcinához, jelentette ki Tedrosz Adhanom Gebrejeszusz, az Egészségügyi Világszervezet (WHO) főigazgatója.
Több mint 19 millió adag vakcinát már lekötött Magyarország, ez csaknem 10 millió ember beolthatóságát jelenti, hangzott el az operatív törzs pénteki sajtótájékoztatóján.
Karádi István belgyógyász professzor, a Magyar Tudományos Akadémia rendes tagja "maximálisan biztonságosnak" tartja a koronavírus elleni védőoltást, hangzott el az M1-en.
Dr. Csupor Dezső szakgyógyszerész, gyógynövénykutató írása nem a lehetséges "ötleteket" mutatja be, hanem a már elfogadott kezelési módszereket, ajánlásokat.
Dr. Csupor Dezső szakgyógyszerész, gyógynövénykutató írása nem a lehetséges "ötleteket" mutatja be, hanem a már elfogadott kezelési módszereket, ajánlásokat.