Befektetési cégből vált gyógyszeripari világóriássá a koronavírus oltóanyagát gyártó Moderna. Gyors felemelkedése a Népszava szerint a svéd/brit AstraZenecának is kapóra jött.
Bári (Hudák) Eszter 2004-ben a Semmelweis Egyetemen szerzett orvosi diplomát, most pedig kutatásirányítóként az első vonalban állva lehetett részese az egyik koronavírus elleni védőoltás kifejlesztésének.
Lengyelországban is gyárthatják a Novavax amerikai vállalat új COVID-vakcináját, a technológia-átadásról a Mabion lengyel biotechnológiai cég tájékoztatott.
A CoronaVac nevű kínai oltóanyag 83,5 százalékos hatékonyságúnak bizonyult a törökországi klinikai vizsgálatok harmadik szakaszában az ankarai Hacettepe állami egyetem közleménye szerint.
Tesztelések bizonyítják, hogy az orosz vakcinák hatékonyak az új koronavírus új mutációival szemben is, jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök egy hétfői találkozón.
A Moderna megküldte az Amerikai Nemzeti Egészségvédelmi Intézetnek (NIH) a koronavírus új variánsa ellen kifejlesztett vakcinajelöltjét, az mRNA-1273.351-et klinikai vizsgálatok céljából.
Antivirális hatású vegyületek létrehozásán dolgoznak a Debreceni Egyetem Gyógyszerésztudományi Karának kutatói. A Gyógyszerészi Kémia Tanszék a Virológiai Nemzeti Laboratórium égisze alatt vesz részt a koronavírus ellen bevethető gyógyszerek kifejlesztésében.
A Sanofi gyógyszeripari vállalat a Pfizer-BioNTech után a Johnson and Johnson amerikai gyógyszergyárnak is besegít a koronavírus-elleni oltóanyaga gyártásába, amíg a saját vakcinája nem készül el.
Az illetékekről szóló 1990. évi XCIII. törvény módosításával 2021. január 1-től az elsőfokú közigazgatási hatósági eljárások alapvetően illetékmentessé váltak. Ennek következtében – a törvény 1. számú mellékletében felsorolt néhány speciális esettől eltekintve – nem kell megfizetni a 3000 forintos eljárási illetéket az ügyintézés során.
Dr. Csupor Dezső szakgyógyszerész, gyógynövénykutató írása nem a lehetséges "ötleteket" mutatja be, hanem a már elfogadott kezelési módszereket, ajánlásokat.