A Szegedi Biológiai Kutatóközpont kutatói olyan új antibiotikum-molekulákat fejlesztettek ki, amelyek az eddigi laboratóriumi vizsgálatok alapján hatásosak lehetnek az MRSA-fertőzéssel szemben.
Egy ember óránként átlagosan 4 millió baktériumot ad le a környezetébe, aminek következtében szinte azonnal zátonyra futnak a steril térről vallott elképzelések (1).
Törekedni kell a helyes antibiotikum-használatra, és ebben a lakosságnak és a szakembereknek is felelősségük van, mondta az egészségügyért felelős államtitkár.
A kórházi mosógép rezisztens kórokozók (béta-laktamáz termelő Klebsiella oxytoca) rezervoárja is lehet – derült ki egy újszülött osztályon végzett vizsgálatból.
Ha nem történik változás, pesszimista becslések szerint ez a szám 2050-re 10 millióra emelkedhet, a világ vezető halálokai közé emelve az antibiotikum-rezisztenciát, írja a tudomany.hu.
Mindkét antibiotikum hatékony és jól tolerálható terápiás lehetőség számos baktérium okozta fertőzés esetén, ám csak indokolt esetben és az adott kórokozóra hatékony antibiotikummal végezzünk kezelést.
A legnagyobb hangsúlyt a megelőzésre kell helyezni, mert az emberek többsége csak akkor megy orvoshoz, ha már baj van. Szemléletváltásra van a legnagyobb szükség, hangzott el az ATV-n.
A hvg.hu szerint nemcsak az antibiotikumok meggondolatlan fogyasztása, hanem a felelőtlen gyártás is az oka, hogy egyre nő a legyőzhetetlen szuperbaktériumok megjelenésének veszélye.
Az illetékekről szóló 1990. évi XCIII. törvény módosításával 2021. január 1-től az elsőfokú közigazgatási hatósági eljárások alapvetően illetékmentessé váltak. Ennek következtében – a törvény 1. számú mellékletében felsorolt néhány speciális esettől eltekintve – nem kell megfizetni a 3000 forintos eljárási illetéket az ügyintézés során.
Dr. Csupor Dezső szakgyógyszerész, gyógynövénykutató írása nem a lehetséges "ötleteket" mutatja be, hanem a már elfogadott kezelési módszereket, ajánlásokat.