Az elhúzódó rekedtség hátterében komolyabb elváltozások is állhatnak, amelyek megfelelő kezelés nélkül csak rosszabbodnak. Dr. Holpert Valéria fül-orr-gégész, foniáter, a Fül-orr-gége Központ orvosa elmondta, hogy mi okozhatja és mikor forduljunk mindenképp orvoshoz.
A gyakori légúti fertőzések, elhúzódó náthás tünetek, tartós orrdugulás hátterében orrpolip is állhat, dr. Augusztinovicz Monikafül-orr-gégész, allergológus elmondta, a képlettől csak célzott kezeléssel lehet szabadulni.
A néma refluxban szenvedők a jellegzetes tünetek hiányában nem is ismerik fel időben a betegséget. Dr. Sárdi Krisztina gasztroenterológust, a Budai Allergiaközpont orvosát a reflux és a légúti tünetek közti kapcsolatról kérdeztük.
Az orrdugulás lehet elhúzódó panasz. Dr. Augusztinovicz Monika fül-orr-gégész, allergológus, a Fül-orr-gége Központ orvosa néhány lehetséges okot sorolt fel ennek hátterében.
A savszekréció mértékétől és a panaszok jellegétől (éjjel vagy nappal fellépő tünetek) függően más-más gyógyszerre lehet szükségük. A megfelelő terápia megtalálása csak a beteg kikérdezése, a panaszainak a feltárása után lehetséges.
Vigasztalhatatlanul sír a csecsemő naponta több órán át? A szülők sem tudják megvigasztalni. Diagnózis: kólika. Mi áll a panaszok hátterében? Milyen terápiás lehetőségek léteznek?
Fiatalabb korban a horkolás gyakrabban fordul elő férfiak, mint nők körében, ám a menopauza környéki hormonális változások miatt, később az arány kiegyenlítődik.
Dr. Holpert Valéria fül-orr-gégész, foniáter, a Fül-orr-gége Központ orvosa elmondta, hogy ha az elváltozást a helytelen hangképzés okozta, akkor a kiújulást csak a helyes beszédtechnika elsajátításával lehet megelőzni.
Minden évszakban vannak jellegzetes panaszok, melyekkel orvoshoz fordulunk. Nyáron az allergiával, strandolással járó fülbajok mellett néhány speciális, erre az időszakra jellemző problémával kapcsolatban kérünk segítséget.
Dr. Németh Alíz, a Hepatológiai Központ hepatológusa, gasztroenterológus azokra az esetekre hívta fel a figyelmet, amikor a házi kezelési módszerek már nem elégségesek, és orvosi kivizsgálás szükséges.
Az édeskömény Dél-Európában és a Földközi-tenger mellékén őshonos, az ókor óta emésztési panaszok enyhítésére használt gyógynövény, amit fűszerként és élelmiszernövényként is hasznosítanak.