Stagnáló dobozszám, csökkenő jövedelmezőség és növekvő forgalom jellemzi a 2020-as támogatott vényköteles gyógyszerpiacot, amely az elmúlt évben 559 milliárd forintot tett ki. Összesen 185 millió darab gyógyszerdobozt adtak el itthon a tavalyi évben, közli a Napi.hu.
Magyarország az elsők között, több mint 100 évvel ezelőtt kapcsolódott be a gyógyszergyártásba, mára több, mint száz országban gyógyítanak és gyógyulnak magyar gyógyszerrel.
A Hungaropharma vezérigazgatója szerint nem új keletű probléma a gyógyszerhiány, ezért is fontos a gyógyszer- és alapanyaghiány okozta kiszolgáltatottság felszámolása.
Számos készítmény bizonyult tartós hiánycikknek a járvány óta, melyek hátterében nem csak gyártási, szállítási gondok állnak, hanem a megnövekedett igény is, írja a Pénzcentrum.
A VG szerint február végéig még biztosan nem lesz elérhető a patikákban az a humán papillomavírus (HPV) elleni védőoltás, amelyet az MSD Pharma Hungary Kft. gyárt.
Az év végéhez közeledve a hazai patikák nagymértékű, csaknem 48 milliárd forintos vényköteles gyógyszereladást produkáltak novemberben, írja a Portfolio.
Ha a várandósok igényeihez igazított multivitaminok szóba kerülnek, általában két nézet hívei csapnak össze: az egyik álláspont szerint nincs rájuk szükség, a másik vélemény szerint vitaminok nélkül nem biztosítható a megnövekedett szükséglet.
Nagyon elhúznak a klinikai és a kórházi gyógyszerészek bérei a jövő év januárjában életbe lépő egészségügyi szolgálati jogviszony miatt, írja a Világgazdaság.
Szakértők szerint biztonságos és hatékony az AstraZeneca gyógyszergyár és az Oxfordi Egyetem közös fejlesztésű koronavírus-oltóanyaga. A Pfizer/BioNTech vakcinájával viszont már meg is kezdték az oltást Nagy-Britanniában.
Megkezdődik kedden az koronavírus elleni tömeges oltási kampány az Egyesült Királyságban, ahol már engedélyezték a Pfizer és a BioNTech által közösen kifejlesztett oltóanyag forgalmazását.
Az illetékekről szóló 1990. évi XCIII. törvény módosításával 2021. január 1-től az elsőfokú közigazgatási hatósági eljárások alapvetően illetékmentessé váltak. Ennek következtében – a törvény 1. számú mellékletében felsorolt néhány speciális esettől eltekintve – nem kell megfizetni a 3000 forintos eljárási illetéket az ügyintézés során.
Dr. Csupor Dezső szakgyógyszerész, gyógynövénykutató írása nem a lehetséges "ötleteket" mutatja be, hanem a már elfogadott kezelési módszereket, ajánlásokat.