Javában tart a parlagfűszezon, az allergiásoknál tüsszögés, orr- és szemviszketés, orrfolyás és orrdugulás jelentkezik. A tünetek enyhítésére több készítmény is létezik, nem mindegy azonban, hogy ezek közül ki melyiket szedi.
Ha a torokköszörülés mellett egyéb tünetek is jelentkeznek, felmerülhet a légúti allergia gyanúja. Dr. Moric Krisztina fül-orr-gégész, allergológus, a Budai Allergiaközpont orvosa elmondta, hogyan kezelhető a probléma.
Könnyen előfordulhat, hogy a pollen-pollen keresztallergia miatt a vizsgálatok tévesen allergiát jeleznek olyan növény pollenjére is, amely valójában nem okoz tüneteket. Dr. Balogh Katalin allergológus, a Budai Allergiaközpont főorvosa elmondta, hogyan lehetséges ez.
A nyárvégi szenvedést szinte mindig a parlagfű okozza, melyről sokan nem tudják, hogy a tengeren túlról származik, pollenje akár 1000 kilométert is képes megtenni.
Az augusztus az allergiában szenvedők számára az egyik legnehezebben elviselhető hónap, hisz ekkor egyszerre két erősen allergén növény is virágzik: a parlagfű és a fekete üröm.
A gyógyítás hosszú távú és fenntartható formája a krónikus betegségek megelőzése, a gyógyszermentesen gyógyult állapot elérése életmódváltás segítségével, a személyre szabott mikrobiomregenerációs stratégiák mentén.
A parlagfű virágporának koncentrációja országosan a magas tartományban várható, délen, délnyugaton pedig a nagyon magas szintet is elérheti, írta a tisztifőorvosi Facebook-oldal hétfőn.
Miért fontos előre tervezni és milyen kezelés javasolható a gyermekvállalás előtt álló, parlagfű allergiás hölgyeknek? Erről beszélt dr. Moric Krisztina allergológus, fül-orr-gégész, a Budai Allergiaközpont főorvosa.
Az illetékekről szóló 1990. évi XCIII. törvény módosításával 2021. január 1-től az elsőfokú közigazgatási hatósági eljárások alapvetően illetékmentessé váltak. Ennek következtében – a törvény 1. számú mellékletében felsorolt néhány speciális esettől eltekintve – nem kell megfizetni a 3000 forintos eljárási illetéket az ügyintézés során.
Dr. Csupor Dezső szakgyógyszerész, gyógynövénykutató írása nem a lehetséges "ötleteket" mutatja be, hanem a már elfogadott kezelési módszereket, ajánlásokat.