Február 15-én elindult a Richter innovációs pályázatának közönségszavazása. A zsűridíjak mellett egy, a legtöbb szavazattal bíró csapat is átveheti majd a 4 millió forint támogatást.
A Hungaropharma vezérigazgatója szerint nem új keletű probléma a gyógyszerhiány, ezért is fontos a gyógyszer- és alapanyaghiány okozta kiszolgáltatottság felszámolása.
Folytatódik a héten a regisztrált legidősebbek oltása, és megkezdődik a hatvan év alatti regisztrált krónikus betegek oltása, közölték az operatív törzs online sajtótájékoztatóján.
Ilku Lívia, a Hamisítás Elleni Nemzeti Testület gyógyszerhamisítás elleni munkacsoportjának vezetője a Növekedés.hu-n figyelmeztet: orosz rulettet játszik, aki illegálisan vásárol orvosságot, vakcinát.
A forgalomban lévő vakcinák jelentős része, elsősorban az elölt kórokozót tartalmazók, adjuvánst is tartalmaznak. Az adjuvánsok alkalmazása nagy múltra tekint vissza, hiszen majdnem egy évszázaddal ezelőtt is adtak alumíniumsókat – mint „hatásfokozót” – az oltóanyagokhoz.
A WHO által azonosított, tizenhat legnagyobb egészségügyi rizikót jelentő betegség közül tízzel jelenleg nem foglalkoznak a gyógyszerfejlesztők, írja összeállításában az Infostart.
A 24.hu próbált utánajárni, hogy ha olyan vakcina érkezik hazánkba, amit nem az Európai Gyógyszerügynökségen (EMA) keresztül engedélyeztetettek, milyen feltételeknek kell megfelelnie a hazai engedélyeztetéshez.
Vajon a vírus mutációja esetén is hatásos marad a vakcina vagy az Angliában felfedezett új vírusváltozat újabb kihívás elé állítja a fejlesztőket? A fontos gyakorlati kérdésekre dr. Pardi Norbert, a Pennsylvaniai Egyetem kutatója ad választ.
A „lakásfogság”, a home-office, a szabad levegőn eltöltött idő csökkenése ahhoz vezethet, hogy napfény hiányában az emberek D-vitamin-szintje apad, pedig a D-vitamin szerepet kap a légúti infekciók prevenciójában és leküzdésében.
Az illetékekről szóló 1990. évi XCIII. törvény módosításával 2021. január 1-től az elsőfokú közigazgatási hatósági eljárások alapvetően illetékmentessé váltak. Ennek következtében – a törvény 1. számú mellékletében felsorolt néhány speciális esettől eltekintve – nem kell megfizetni a 3000 forintos eljárási illetéket az ügyintézés során.
Dr. Csupor Dezső szakgyógyszerész, gyógynövénykutató írása nem a lehetséges "ötleteket" mutatja be, hanem a már elfogadott kezelési módszereket, ajánlásokat.