A Purdue Egyetem (West Lafayette, Indiana állam) gyógyszerészeti tanszékének kutatócsoportja sikeresen állította elő a humán kalcitonin stabilizált formáját.
Az osteoporosis terápiája során a biszfoszfonátokat használjuk a legszélesebb körben. Ezek a készítmények felhalmozódnak a csontokban, így az osteoklasztokra kifejtett gátló hatásuk a gyógyszer felfüggesztését követően még évekig érvényesül.
A csontritkulás világnapjához kapcsolódóan harmadik alkalommal kezdenek országos törési kockázat felmérő kampányba, amelyben a gyógyszertárak mellett a háziorvosok is kiemelt szerepet kapnak.
A Richter Európában is bevezette biohasonló készítményét, amely a magas csonttörési kockázatnak kitett férfiaknál és poszt-menopauzás nőknél kialakult oszteoporózis kezelésére szolgál.
Ahogy a laktózintoleranciáról, úgy a gluténérzékenységről is egyre többet hallunk napjainkban, és a magukat „egészségtudatosnak tartó” laikusok köréből sokan akkor is gluténmentes termékeket fogyasztanak, ha ennek nincs orvosi indoka.
Április végétől folytatódik az országos csonttörési kockázatfelmérő program, amely a csontritkulás korai felismerésére és veszélyeire hívja fel a figyelmet.
Országos „Tovább Ne Törj” törési kockázat felmérő program, amelyen országszerte a BENU Gyógyszertárakban lehet részt venni, jelentették be az Osteoporosis Világnapon.
Osteoporosisban a csontmennyiség csökkenése mellett a csont mikroszerkezete is károsodik, emiatt a csonttörések kockázata lényegesen megnő. A betegség népegészségügyi fontosságát a gyakorisága mellett a szövődményként kialakuló törések okozta jelentős mortalitásemelkedés adja.
A hazánkban népbetegségnek számító csontritkulás a közhiedelemmel ellentétben a férfiakat is érinti. A MOOT és a Theodora Kékkúti kutatása a nők és a férfiak szokásait is vizsgálta.
Az illetékekről szóló 1990. évi XCIII. törvény módosításával 2021. január 1-től az elsőfokú közigazgatási hatósági eljárások alapvetően illetékmentessé váltak. Ennek következtében – a törvény 1. számú mellékletében felsorolt néhány speciális esettől eltekintve – nem kell megfizetni a 3000 forintos eljárási illetéket az ügyintézés során.
Dr. Csupor Dezső szakgyógyszerész, gyógynövénykutató írása nem a lehetséges "ötleteket" mutatja be, hanem a már elfogadott kezelési módszereket, ajánlásokat.