Vannak olyan helyzetek, amikor az arcüreggyulladás kezeléséhez akár műtétre is szükség lehet – ezekről beszélt dr. Augusztinovicz Monika fül-orr-gégész, a Fül-orr-gégeközpont orvosa.
A „lakásfogság”, a home-office, a szabad levegőn eltöltött idő csökkenése ahhoz vezethet, hogy napfény hiányában az emberek D-vitamin-szintje apad, pedig a D-vitamin szerepet kap a légúti infekciók prevenciójában és leküzdésében.
Szakértők szerint biztonságos és hatékony az AstraZeneca gyógyszergyár és az Oxfordi Egyetem közös fejlesztésű koronavírus-oltóanyaga. A Pfizer/BioNTech vakcinájával viszont már meg is kezdték az oltást Nagy-Britanniában.
A légúti fertőzések szezonjának beköszöntével egyidőben megszaporodnak a felső légúti fertőzésre utaló tünetek és egyre gyakrabban merülhet fel a kérdés, vajon mivel állunk szemben, egyszerű megfázással, vírusos influenzával vagy bakteriális tüdőgyulladással?
Nátha esetén gyors megoldást nyújt a recept nélkül kapható, orrdugulásra használt orrspray vagy orrcsepp, ha orrdugulástól szenved, ám a könnyen jött tünetmentességért nagy árat fizethetünk.
Ha a torokköszörülés mellett egyéb tünetek is jelentkeznek, felmerülhet a légúti allergia gyanúja. Dr. Moric Krisztina fül-orr-gégész, allergológus, a Budai Allergiaközpont orvosa elmondta, hogyan kezelhető a probléma.
Azért, hogy minél több érintetthez eljussanak a fontos információk, dr. Balogh Katalin allergológus, a Budai Allergiaközpont főorvosának segítségével a betegek által legtöbbször feltett kérdéseket válaszoljuk meg.
Eddig 450 hatóanyagot teszteltek, ezek közül öt ígéretesnek mondható, mert nagyon jó hatásfokkal tudta laborkörülmények között csökkenteni a vírus fertőzőképességét, írja a Növekedés.hu.
Az illetékekről szóló 1990. évi XCIII. törvény módosításával 2021. január 1-től az elsőfokú közigazgatási hatósági eljárások alapvetően illetékmentessé váltak. Ennek következtében – a törvény 1. számú mellékletében felsorolt néhány speciális esettől eltekintve – nem kell megfizetni a 3000 forintos eljárási illetéket az ügyintézés során.
Dr. Csupor Dezső szakgyógyszerész, gyógynövénykutató írása nem a lehetséges "ötleteket" mutatja be, hanem a már elfogadott kezelési módszereket, ajánlásokat.