Két, orvosi marihuánával foglalkozó vállalat gyorsított tempóban tervezi felhúzni a hatalmas marihuána-ültetvényét az ausztrál állam, Queensland egyik városa mellett, ami az állam jobboldali-konzervatív központjának számít.
Isabel de la Mata, az Európai Bizottság Egészségügyi és Élelmiszerbiztonsági Főigazgatóságának főtanácsadója szerint a Covid rávilágított a védőoltások alapvető szerepére a betegségekkel szembeni védekezésben.
Az Európai Gyógyszerügynökség folytatja a Janssen koronavírus elleni vakcinája és a nagyon ritka vérrögképződéses esetek közötti esetleges összefüggés vizsgálatát.
Az Európai Gyógyszerügynökség megkezdte a Johnson and Johnson gyógyszeripari vállalata, a Janssen által az új típusú koronavírus ellen kifejlesztett oltóanyaggal végzett oltásokat követően jelentett nagyon ritka vérrögképződéses estek kivizsgálását.
Lehetséges az összefüggés a vérrögképződéssel összefüggő rendellenességek nagyon ritka esetei és az AstraZeneca koronavírus elleni oltóanyaga között, közölte az Európai Gyógyszerügynökség.
Egyetlen agyi vérrögképződéses esetet sem tárt fel az AstraZeneca és az Oxfordi Egyetem, illetve a Pfizer és BioNTech oltóanyagok eddigi legkiterjedtebb walesi vizsgálata.
Az EMA külső szakértők részvételével tanácskozást tart március 29-én; a téma az AstraZeneca brit-svéd gyógyszeripari vállalat és az Oxfordi Egyetem koronavírus ellen közösen kifejlesztett vakcinájának esetleges mellékhatásairól folyamatban lévő értékelés.
Az EU országaiban csak olyan gyógyszer hozható forgalomba, amely rendelkezik az illetékes hatóságok forgalomba hozatali engedélyével, írja az MTA honlapján Hohmann Judit, az MTA levelező tagja, a Szegedi Tudományegyetem GYTK Farmakognóziai Intézet vezetője.
Biztonságosnak minősítette az Európai Gyógyszerügynökség (EMA) az AstraZeneca brit-svéd gyógyszeripari vállalat és az Oxfordi Egyetem közösen kifejlesztett koronavírus-elleni vakcináját, de további vizsgálatokat tart szükségesnek.
Biztonságosnak minősítette az Európai Gyógyszerügynökség (EMA) az AstraZeneca brit-svéd gyógyszeripari vállalat és az Oxfordi Egyetem közösen kifejlesztett koronavírus-elleni vakcináját, de további vizsgálatokat tart szükségesnek.
Már az ókorban is alkalmazták: a csatákban szerzett sérüléseket, töréseket a nadálytő gyökeréből készült masszával kenték be a seb védelme és a gyógyulás gyorsítása céljából. Napjainkban hátfájás, ízületi fájdalom, húzódások és zúzódások kezelésre alkalmazzák.