A gesztációs diabétesz világszerte az összes várandósság 1-14 százalékában jelentkezik és előfordulása egyre növekszik. Dr. Porochnavecz Marietta, a CukorbetegKözpont diabetológusa szerint megfelelő életmóddal és ellenőrzésekkel számos későbbi kockázati tényező elkerülhető.
Az önálló fejfájások közé tartozó migrén az egyik leggyakoribb kórkép: egy adott évben kb. egymillió honfitársunkat érinti, a migrénroham hatásos kezelés nélkül 4−72 óráig tart.
A terhesség alatt 25-50 százalékkal nő a koleszterinszint, még egészséges nőknél is. Azoknál a kismamáknál pedig, akiknek eleve magas volt a kiindulási koleszterinszintjük, az emelkedés még magasabb lehet.
Úgy tűnik, hogy a várandós nőkre sem veszélyesebb a CoVid, mind a hasonló korú nem terhes nőkre nézve. Más eredmények arra utalnak, hogy a fertőzés következtében gyakoribb a koraszülés és a több a császármetszés.
Az időjárás szélsőségessé válása és a globális felmelegedés számos egészségügyi problémát is magával hoz, legyen szó akár szív- és érrendszeri kórképekről, allergiás panaszokról vagy fertőzésekről.
Várandósság alatt a kismamák, ha csak lehet, inkább kerülnék a gyógyszerszedést. Olyan krónikus betegség, mint az asztma esetén azonban a magzat fejlődése szempontjából kockázatos a gyógykezelés abbahagyása.
A cukorbetegség fennállása sokaknál egyet jelent az inzulin adásával, ám dr. Porochnavecz Marietta, a Cukorbetegközpont diabetológusa elárulta, nem minden várandós nőnek van rá szüksége.
Az átlagosnál is nagyobb, súlyos következményekkel fenyegető veszélyt jelent a várandós kismamákra, a magzatokra és az újszülöttekre nézve az influenza.
Bár a degeneratív ízületi károsodások miatti panaszok tipikusan 40 év felett jelentkeznek, a mozgásszervi panaszok fellépése egyáltalán nem az idős kor sajátossága.
A trichomoniázis az egyik leggyakoribb nemi úton terjedő fertőzés, mely ugyanúgy megfertőzheti a nőket és a férfiakat is, súlyos, kezeletlen esetben komoly kismedencei gyulladásokat generálhat.
Dr. Csupor Dezső szakgyógyszerész, gyógynövénykutató írása nem a lehetséges "ötleteket" mutatja be, hanem a már elfogadott kezelési módszereket, ajánlásokat.
Dr. Csupor Dezső szakgyógyszerész, gyógynövénykutató írása nem a lehetséges "ötleteket" mutatja be, hanem a már elfogadott kezelési módszereket, ajánlásokat.