Míg korábban rendezettnek és kiegyensúlyozottnak tűnt a Magyar Gyógyszerészi Kamara és a kormányzat, valamint az egészségügyi ágazat vezetőinek kapcsolata, az utóbbi hetekben több ügy is erodálta a viszonyokat. A PharmaTribune dr. Hankó Zoltánt, a Magyar Gyógyszerészi Kamara elnökét kérdezte.
Két számjeggyel ugrik meg a fogyókúrás készítmények forgalma januárban: 2018 decemberéről 2019 januárjára értékben közel 50, mennyiségben pedig 30+ százalékkal fogyott több.
A budapesti Hűvösvölgy és Vizafogó Gyógyszertárak voltak az elsők, amelyeket az Alma referenciapatika koncepció szerint alakítottak át. Az Alma Gyógyszertárakat franchise-rendszerben működtető Patika Management Kft. ügyvezetőjével, dr. Lázár Szabolccsal beszélgettünk.
Amíg a gyógyszerforgalmi adatok alapján az OTC termékek egyértelműen nagy népszerűségnek örvendenek, addig a gyakorló orvosok és gyógyszerészek körében számos aggodalom megfogalmazódik a recept nélküli szerek előnyeivel szemben.
Mintegy 25-30 milliárd forint többletbevételt hozhat a költségvetésnek az, hogy kiterjesztik az online pénztárgépek használatát – idézi az MTI Varga Mihályt.
Hankó Zoltán, Mikola Bálint és Zlinszky János – mindhárman más-más szemszögből elemezték a patikapiac hétköznapi problémáit. Problémák, megoldási javaslatok nélkül.
Az étrend-kiegészítőknél sokszor nem csak a bizonyítékokon alapuló kutatások hiányoznak, hanem a termékfelelősség, a kontrollmechanizmusok, így a biztonság is. Az etikátlan cégek ellen lép fel a Magyarországi Étrend-kiegészítő Gyártók és Forgalmazók Egyesülete.
Úgy tűnik, hogy a TikTok és a többi közösségi platform a gyógyszerhiányt megoldani nem tudja, a hiány előidézésében és az indulatok korbácsolásában betöltött szerepük azonban kétségtelen és más módszerekkel alig helyettesíthető.