Bár a degeneratív ízületi károsodások miatti panaszok tipikusan 40 év felett jelentkeznek, a mozgásszervi panaszok fellépése egyáltalán nem az idős kor sajátossága.
A fájdalomcsillapítók a leggyakrabban keresett és expediált gyógyszerek közé tartoznak. A különféle fájdalmaikat vény nélküli gyógyszerekkel enyhíteni szándékozó betegek döntő hányada nem-szteroid gyulladáscsökkentő gyógyszerekhez (NSAID) fordul.
A nem szteroid gyulladáscsökkentő és fájdalomcsillapító készítményeket széles körben alkalmazzuk a derékfájás kezelésére is. Ma már mind a betegek, mind az orvosok részéről egyre nagyobb az igény a személyre szabott terápia iránt.
Minden fájdalom megérdemel legalább egy alapos kivizsgálást. Amennyiben ennek során nem igazolódik megszüntethető ok, valóban a hatékony tüneti kezelés a megoldás.
A Nemzetközi Fejfájás Társaság 2013-as osztályozásában elsődleges és másodlagos fejfájásbetegségeket, valamint fájdalmas cranialis neuropathiákat különböztet meg, ezek gyógyszeres terápiáit vettük sorra.
A nemzetközi SOS projekt eredményeként megszületettek az egyes NSAID-ok szedése jelentette kardiovaszkuláris rizikót számszerűsítő, a hatóanyagokat egymással összehasonlító eredmények.
Helyi gélkezelés és intranazális ganglionblokád jelentheti a migrén új kezelési lehetőségeit. Az eddigi vizsgálati eredmények alapján mindkét módszer hatásosan enyhíti a migrénes rohamok súlyosságát.
Az Egészségügyi Közlöny november 26-án megjelent 19. számában tette közzé az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézet a FoNo VII-2/2019. számú közleményét a Szabványos Vényminták VII. kiadásának módosításáról.