Könnyen előfordulhat, hogy a pollen-pollen keresztallergia miatt a vizsgálatok tévesen allergiát jeleznek olyan növény pollenjére is, amely valójában nem okoz tüneteket. Dr. Balogh Katalin allergológus, a Budai Allergiaközpont főorvosa elmondta, hogyan lehetséges ez.
Az augusztus az allergiában szenvedők számára az egyik legnehezebben elviselhető hónap, hisz ekkor egyszerre két erősen allergén növény is virágzik: a parlagfű és a fekete üröm.
A Magyar Gyógyszerésztudományi Társaság Gyógynövény Szakosztálya 2020-ban a bíbor kasvirágot választotta az év gyógynövényének, erről ír Csupor Dezső a Gyógynövénylapon.
A csak anyatejjel táplált csecsemőknél jóval ritkábban, míg az ekcémás bőrbetegségben szenvedő gyermekeknél sokkal gyakrabban jelentkezik a tejfehérje-allergia.
Mit tehetünk a tünetek enyhítéséért? Milyen típusai vannak az allergiának és mi a különbség a kezelésükben? Dr. Szigeti József belgyógyász, az Anna Egészségpont orvosszakértője válaszol.
A lakásban elhelyezett díszek, illatosítók, az ünnepi menü, a szervezéssel járó stressz, de akár a karácsonyfa is szokatlan tüneteket okozhat az arra érzékenyeknél. Dr. Balogh Katalin allergológus, a Budai Allergiaközpont főorvosának segítségével összegyűjtöttük a gyakori allergéneket.
A komponens alapú allergia diagnosztika segítségével az allergének egyes fehérjekomponensei elleni, specifikus IgE-t lehet kimutatni a szérumból. A módszer lehetőség és mérföldkő az allergiás betegek pontosabb diagnosztikájában és célzottabb oki terápiájában.
Az allergiákkal kapcsolatos társadalom-egészségügyi, környezet-egészségügyi és az egyes betegeket közvetlenül érintő diagnosztikus, terápiás és prevenciós ismereteink sokat változtak az elmúlt években.
Az allergiás reakciók bőr- és nyálkahártya-, légúti, emésztőszervi, neurológiai és hematológiai tünetekben nyilvánulhatnak meg, különböző erősségű általános panaszokkal, ritkán súlyos, életveszélyes anafilaxiás reakciók formájában.
Az illetékekről szóló 1990. évi XCIII. törvény módosításával 2021. január 1-től az elsőfokú közigazgatási hatósági eljárások alapvetően illetékmentessé váltak. Ennek következtében – a törvény 1. számú mellékletében felsorolt néhány speciális esettől eltekintve – nem kell megfizetni a 3000 forintos eljárási illetéket az ügyintézés során.
Dr. Csupor Dezső szakgyógyszerész, gyógynövénykutató írása nem a lehetséges "ötleteket" mutatja be, hanem a már elfogadott kezelési módszereket, ajánlásokat.