Az idősebb nők több mint 60 százalékát érinti az ízületi gyulladás, amely nem csak a fájdalom, de a jelentős életminőség romlás miatt is befolyásolja a mindennapokat.
Korábban a kávézás a tiltólisták élén szerepelt, ha a helyes táplálkozás alapelveiről volt szó. Kardiovaszkuláris betegeknél, köszvényeseknél, tüdőbetegeknél, cukorbetegeknél kerülendő a kávézás − vallották. Mára ez jelentősen megváltozott. Epidemiológiai vizsgálatok egész sora és metaanalízisek tucatja bizonyítja azt, hogy a kávézás (napi 4-5 kávé) nemcsak hogy nem ártalmas, de preventív szerepet is kap számos kórkép esetén. Úgy tűnik, hogy megszorításokra mindössze a várandósság alatt van szükség (1, 2).
Az SGLT-2-gátló antidiabetikumok, amik a vércukorszint mellett a húgysavszintet is csökkentik, a cukorbetegeknél hozzájárulhatnak a köszvény megelőzéséhez.
Rosszul csomagolták, így a betegektől is visszahívják egy köszvény elleni szer érintett gyártási tételét, a patikákban biztosítani kell a cserét – közöte az OGYÉI.
Bár a degeneratív ízületi károsodások miatti panaszok tipikusan 40 év felett jelentkeznek, a mozgásszervi panaszok fellépése egyáltalán nem az idős kor sajátossága.
A cannabisból vagy kenderből kinyert kannabidiol (CBD) használata egyre szélesebb körben terjed. Hazánkban is növekvő számban jelennek meg a CBD-tartalmú készítmények. Valóban a rákot, neurodegeneratív betegségeket, epilepsziát és más kórképeket gyógyító csodaszer a CBD?
Immár gyógyszerként is ajánlja a legnagyobb amerikai szakmai szervezet az omega-3 zsírsavakat magas triglicerid szint esetén, mondja dr. Sztancsik Ilona, a KardioKözpont kardiológusa.
Dr. Csupor Dezső szakgyógyszerész, gyógynövénykutató írása nem a lehetséges "ötleteket" mutatja be, hanem a már elfogadott kezelési módszereket, ajánlásokat.
Dr. Csupor Dezső szakgyógyszerész, gyógynövénykutató írása nem a lehetséges "ötleteket" mutatja be, hanem a már elfogadott kezelési módszereket, ajánlásokat.