Napjainkban egyre gyakoribbak az anyagcserebetegségek, melyek egyik velejárója az elhízás – ilyen például az inzulinrezisztencia, a cukorbetegség, a pajzsmirigyalulműködés vagy a policisztás petefészek szindróma.
Allergiás reakciókat válthatnak ki a hamis fogyókúrás készítmények, hívta fel a figyelmet a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala (SZTNH) az MTI-nek küldött, keddi közleményében.
Az egészséges böjtölés fontosságára hívta fel a figyelmet Koszta Ágnes dietetikus az M1 aktuális csatornán vasárnap, a szerdán kezdődő, a húsvétot megelőző negyvennapos böjtre utalva.
Két számjeggyel ugrik meg a fogyókúrás készítmények forgalma januárban: 2018 decemberéről 2019 januárjára értékben közel 50, mennyiségben pedig 30+ százalékkal fogyott több.
A metabolikus szindróma több olyan rizikófaktor összessége, amelyek jelenléte kardiovaszkuláris kórképek, 2-es típusú diabétesz és egyéb kórképek fokozott kockázatával köthető össze.
A fogyókúrázók törekvései a gyógyszerészek részéről is támogatandók − az életmódtanácsok mellett bizonyos patikaszerek is hozzájárulhatnak ahhoz, hogy kevesebbet mutasson a mérleg.
Dr. Bajnok Éva, a Duna Medical Center obezitológusa szerint egy-egy drasztikusabb diétának akár 6 évig tartó, a fogyásra nézve negatív hatása is lehet.
Az elhízás sebészi kezelésére alkalmazott gyomor bypass és csőgyomor műtétek jelentősen megváltoztathatják számos gyógyszer farmakokinetikai paramétereit.
Már akár mától is kaphatóak lehetnek a gyógyszertárakban a babáknak szánt tápszerek, fogyókúrás szerek, előrecsomagolt gluténmentes élelmiszerek, írja az Az én pénzem.
Már az ókorban is alkalmazták: a csatákban szerzett sérüléseket, töréseket a nadálytő gyökeréből készült masszával kenték be a seb védelme és a gyógyulás gyorsítása céljából. Napjainkban hátfájás, ízületi fájdalom, húzódások és zúzódások kezelésre alkalmazzák.