A digitális orvosi eszközök, a mesterséges intelligencia felhasználása rohamlépésben halad előre az orvoslásban. Nagyon fontos ezeknek az új eszközöknek a megfelelő elhelyezése a klinikai gyakorlatban. Peták István cikkét a Medical Tribune közölte.
A legtöbb fertilis korban lévő nő a ciklusa második felében tapasztal olyan tüneteket, amelyek előrejelzik a menstruáció kezdetét. Számos nő olyan súlyos fizikai és pszichés tünettől szenved ugyanezen időszakban, amelyek gyógyszeres kezelés nélkül nagymértékben megnehezítik számukra a mindennapi életet és az emberi kapcsolatok fenntartását.
A vizsgálatot idiopátiás tüdőfibrózisban (IPF) szenvedő, erősen csökkent gázcsere-funkciójú betegek körében végezték, akiket általában kizárnak a klinikai vizsgálatokból.
Sem a magyar hatóságok, sem pedig a gyógyszerészeti kamara nincs abban a helyzetben, hogy betiltsák a homeopátiás szereket – mondta Hankó Zoltán, az MGYK elnöke az M1-en.
Amikor gyógyszereket vagy nagy kockázattal járó orvosi műszereket használunk, azt feltételezzük, hogy azok előnyei túlszárnyalják esetleges hátrányaikat, azonban a JAMA két tanulmánya szerint az USA szabályozó rendszere túlságosan megengedő.
Hogyan ellenőrizhetőek az interneten keringő egészségügyi információk? Valóban eltitkolja az igazi gyógymódot a gyógyszerlobbi? Dr. Szántai-Kis Csaba gyógyszerész-kutatót a Hetek kérdezte.
Megmosolyogtató látni a Facebookon a homeopaták és antihomeopaták, oltásellenesek és oltástámogatók, alternatív szerekben hívők és allopátiahívők sokszor acsarkodásig, személyeskedésig menő vitáit, egymás gúnyolását, degradálását, amivel az égvilágon semmi sem oldódik meg.
Úgy tűnik, hogy a TikTok és a többi közösségi platform a gyógyszerhiányt megoldani nem tudja, a hiány előidézésében és az indulatok korbácsolásában betöltött szerepük azonban kétségtelen és más módszerekkel alig helyettesíthető.