Nemzetközi workshopot tartottak a Semmelweis Egyetem Laboratóriumi Medicina Intézetében a populációs gyógyszerkinetikai modellezésről és a gyógyszeres terápia individualizálásáról. A workshop előadója Michael N. Neely volt.
Először figyelték meg reggeli és esti migrénesek agyműködését különböző érzelmek feldolgozása közben. A Semmelweis Egyetem kutatói arra jutottak, hogy a félelmet másképp dolgozza fel az agy az egyes migrénes csoportokban.
Széchenyi-díjjal tüntették ki dr. Bagdy Györgyöt, az SE Gyógyszerhatástani Intézet egyetemi tanárát. A semmelweis.hu-nak adott interjúban nemzetközi hírű kutatásairól is beszélt.
Az AbbVie készítménye nyerte el az MFT rangos szakmai elismerését. A Magyar Kísérletes Klinikai és Farmakológiai Társaság kitüntetését az SE-n az AbbVie Kft. ügyvezetője vette át.
Főként az onkológia, a hematológia, az immunológia, a neurológia és a szemészet területén hoz jelentős előrelépést a kutatás-fejlesztési tevékenységekben az SE és a Roche együttműködése.
A poszt- és a long-Covid megbetegedések tapasztalatai az egyes szakorvosi területeken volt a témája a Prima Medica Egészségközpontok legutóbbi szakmai napjának.
A Semmelweis Egyetem Fül-Orr-Gégészeti és Fej-Nyaksebészeti Klinikáján idén erőteljesen növekedett a betegforgalom, a korán és erősebben érkező allergia-szezon miatt.
Mikor kell lázat csillapítani? Miért leszünk „libabőrösek”? Hány fokos legyen a hűtőfürdő? Mi a teendő lázgörcs esetén? – ezekre a kérdésekre is választ ad a KliniKaland című ismeretterjesztő sorozat legújabb epizódja.
Egy női fertőzés kiderítése régen hetekbe, de minimum napokba és súlyos tízezrekbe került. A terhességi gyorstesztek és a Covid-tesztek használata ma már mindennapossá vált, és sok nő ismerkedik új, női gyorstesztekkel is.
Az édeskömény Dél-Európában és a Földközi-tenger mellékén őshonos, az ókor óta emésztési panaszok enyhítésére használt gyógynövény, amit fűszerként és élelmiszernövényként is hasznosítanak.