Romániában a járvány elleni hatékonyabb fellépés érdekében a gyógyszerészeket is felhatalmazták arra, hogy diagnosztikai célú teszteket végezzenek, illetve oltásokat adjanak be.
A Boehringer Ingelheim 2020-ban is tovább növelte kutatás-fejlesztési ráfordításait – eddigi terápiás területei mellett a koronavírus gyógyszeres kezelésére is keresi a megoldásokat.
A romániai gyógyszergyártók érdekvédelmi szervezete lehetetlennek tartja, hogy Románia új generációs vakcinákat állítson elő, szerintük ehhez legalább három évnyi előkészület és fejlesztés lenne szükséges.
A sepsiszentgyörgyi Proel Biotech cég piacra dobott egy kórházaknak és diagnosztikai központoknak szánt tesztet, amely alkalmas a SARS-CoV-2 vírusfertőzés ellen termelt, IgG típusú antitestek kimutatására.
Vádat emeltek egy férfi ellen, aki engedély nélkül, gyógyszerként forgalmazott egy háztartási hipóhoz hasonló hatású készítményt, tájékoztatott a Csongrád-Csanád Megyei Főügyészség szóvivője.
Magyarországon az oltásbiztonság garantálja azt, hogy megtartsuk azt a rendkívül nagy járványügyi előnyünket a világgal és Európával szemben is, mondta Müller Cecília az M1 aktuális csatornán.
A transzformatív gyógyszerek több, arra jogosult beteg számára váltak elérhetővé azzal, hogy három kelet-európai ország hatóságai is hozzájárultak ahhoz, hogy a cisztás fibrózissal küzdő emberek hozzáférnek a modulátoros terápiáihoz.
A koronavírus-járványra tekintettel mindenkinek javasolja a héten már elérhető infuenza elleni oltások beadását az Dél-pesti Centrumkórház - Országos Hematológiai és Infektológiai Intézet osztályvezető főorvosa.
Már az ókorban is alkalmazták: a csatákban szerzett sérüléseket, töréseket a nadálytő gyökeréből készült masszával kenték be a seb védelme és a gyógyulás gyorsítása céljából. Napjainkban hátfájás, ízületi fájdalom, húzódások és zúzódások kezelésre alkalmazzák.