Németország tárgyalást kezd Oroszországgal az új típusú koronavírus ellen kifejlesztett Szputnyik V orosz vakcina beszerzéséről kétoldalú alapon, az Európai Uniótól függetlenül.
Évi százmillió adag Szputnyik V vakcina gyártásáról állapodott meg hétfőn az indiai Panacea Biotec vállalattal az orosz oltóanyagok fejlesztését finanszírozó és külföldi gyártását menedzselő Oroszországi Közvetlen Befektetési Alap.
Állatok számára kifejlesztett, Covid-19 elleni oltóanyagot jegyeztek be Oroszországban, közölte az orosz agrárfelügyelet. A Carnivac-Cov az első koronavírus-fertőzés elleni állatvakcina.
A Boehringer Ingelheim 2020-ban is tovább növelte kutatás-fejlesztési ráfordításait – eddigi terápiás területei mellett a koronavírus gyógyszeres kezelésére is keresi a megoldásokat.
Megkezdődött az új típusú koronavírus okozta Covid-19 ellen kifejlesztett harmadik vakcinatípus, a CoviVac tömeggyártása a moszkvai Csumakov Immunbiológiai Központban.
Két hónap múlva lesznek előzetes eredmények a Szputnyik V és az AstraZeneca koronavírus elleni vakcinák kombinálásának tesztelésében, jelentette ki az Oroszországi Közvetlen Befektetési Alap (RFPI) vezérigazgatója.
A Sinopharm és a Pfizer koronavírus elleni vakcinájából érkezett eddig a legtöbb hazánkba. A Pfizert már kiszállították a kórházi oltópontokra, a kínai vakcinával a szükséges hatósági vizsgálat után lehet majd oltani.
Oroszország olasz, spanyol, francia és német cégekkel állapodott meg a Covid-19 ellen kifejlesztett Szputnyik V gyártásáról, és kész megkezdeni a szállítást azokba az uniós országokba, amelyek engedélyezik e vakcina alkalmazását.
Mintegy hétmillió embert oltottak be a világon eddig az orosz Szputnyik V vakcinával, jelentette be Alekszandr Gincburg, az orosz oltóanyagot kidolgozó Gamaleja Intézet igazgatója.
Már az ókorban is alkalmazták: a csatákban szerzett sérüléseket, töréseket a nadálytő gyökeréből készült masszával kenték be a seb védelme és a gyógyulás gyorsítása céljából. Napjainkban hátfájás, ízületi fájdalom, húzódások és zúzódások kezelésre alkalmazzák.