Lassan két éve próbálnak kutatók olyan gyógyszereket kifejleszteni a SARS-CoV-2 ellen, melyekkel kezelni lehet a fertőzést, és megállítani a vírus szaporodását a szervezeten belül. A 24.hu az aggályokat gyűjtötte össze.
Keddtől elérhető az amerikai gyógyszeripari nagyvállalat, a Merck covid elleni tablettája Olaszországban, a helyi a gyógyszerügynökség decemberben hagyta jóvá az alkalmazást, írja az Euronews.
A Pfizer és a Merck gyógyszerét azoknak a magas kockázatú betegeknek szánják, akik pozitív koronavírusteszttel rendelkeznek, írja a Bloomberg nyomán a Portfolio.
A klinikai kutatások teljes adatsora a vártnál jóval alacsonyabb hatékonyságot igazolt, már nem valószínű, hogy ez lesz a szer, amely a járványra drasztikus hatást gyakorol, írja az Infostart.
Szlovéniában már a jövő héttől elérhető lesz a Covid-betegek kezelésére kifejlesztett molnupiravir gyógyszer, közölte a helyi sajtó vasárnap az egészségügyi tárca bejelentésére hivatkozva.
Az ukrán kormány határozatot hozott, amelyben engedélyezte a koronavírus-fertőzés kezelésére a jelenleg legígéretesebbnek tartott gyógyszer beszerzését, közölte Viktor Ljasko egészségügyi miniszter.
Az Európai Gyógyszerügynökség (EMA) ajánlást adott ki a Merck gyógyszeripari óriásvállalat által a koronavírus ellen kifejlesztett molnupiravir nevű, szájon át szedhető gyógyszer alkalmazására.
Engedélyt adott az orosz egészségügyi minisztérium a Pfizer amerikai gyógyszeripari vállalat PAXLOVID elnevezésű, a koronavírus okozta Covid-19 betegség kezelésére kifejlesztett gyógyszerének oroszországi klinikai tesztelésére.
Az Európai Gyógyszerügynökség közölte, hogy "a lehető legrövidebb időn belül" ajánlani fogja a Merck által a koronavírus ellen kifejlesztett, orális gyógyszer uniós szintű alkalmazását.
Az édeskömény Dél-Európában és a Földközi-tenger mellékén őshonos, az ókor óta emésztési panaszok enyhítésére használt gyógynövény, amit fűszerként és élelmiszernövényként is hasznosítanak.