Az magyar gyógyszerhatóság büntetőfeljelentése, amennyiben tudósokat is érint, megalapozatlan és elfogadhatatlan a Magyar Tudományos Akadémia álláspontja szerint.
A készítményt az első tünetek megjelenése után kell szedni, és nem helyettesíti az oltást, hangsúlyozta az InfoRádióban Mátyus Péter gyógyszerkutató, az MTA doktora.
Fémionok és fémvegyületek szerteágazó kémiai sajátságait és biológiai szerepét, gyógyászati alkalmazásának lehetőségeit vizsgálták a Szegedi Tudományegyetemen (SZTE).
A meghatározó klinikai vizsgálatok alapján az eredeti vuhani vírustörzsre vonatkozóan a hazánkban alkalmazott vakcinák 76–95% közötti védettséget adnak.
A Magyar Tudományos Akadémia Orvosi Tudományok Osztálya Covid-19 betegséggel kapcsolatos hírlevelének legújabb száma a gyermekkori koronavírus-fertőzés lefolyását és hosszú távú hatásait, valamint a gyermekek védőoltásával kapcsolatos tudnivalókat állítja a középpontba.
Önálló nemzeti képességeket kell kiépíteni a stratégiai területeken, mondta Szijjártó Péter a Magyarországi Gyógyszergyártók Országos Szövetségének (MAGYOSZ) ünnepélyes díjátadóján.
Javaslatot tettek a hazai antivirális kezelések stratégiájára vonatkozóan az operatív törzsnek – mondta Keserű György, a Természettudományi Kutatóközpont Gyógyszerkémiai Kutatócsoportjának vezetője.
A hőmérséklet és az érintés érzékeléséért felelős receptorok felfedezéséért az amerikai David Julius és Ardem Patapoutian kapja az idei orvosi-élettani Nobel-díjat.
Az édeskömény Dél-Európában és a Földközi-tenger mellékén őshonos, az ókor óta emésztési panaszok enyhítésére használt gyógynövény, amit fűszerként és élelmiszernövényként is hasznosítanak.