Lezárult az a Semmelweis Egyetem kutatóinak vezetésével végzett, több mint másfél éves klinikai vizsgálat, amelyben 66 középsúlyos – kórházi kezelésre és oxigénre szoruló, de gépi lélegeztetést még nem igénylő – koronavírusban szenvedő beteg négy hónapon keresztül kapott fluvoxamin kezelést.
Az OTSZ Online szerint az EMA emberi felhasználásra szánt gyógyszerekkel foglalkozó bizottsága pozitívan véleményezte a melanóma kezelésére szolgáló kombinált készítményt.
A III. fázisú klinikai tesztek azt találták, hogy azoknál, akik a készítményt kapták, sikerült jelentősen csökkenteni az orr vírusterhelését ahhoz a csoporthoz képest, amely tagjainak csak placebót adtak, írja a hvg.hu.
Az idegenhonos aranyvesszőfajok bioaktív anyagainak környezetbarát növényvédőszerként való alkalmazhatóságát mutatták ki az ELKH Agrártudományi Kutatóközpont Növényvédelmi Intézetének kutatói.
A Teva Gyógyszergyár debreceni telepén a közel 800 millió forintos fejlesztés eredményeként kialakított csúcstechnológiás laboratóriumban megduplázható a biológiai vizsgálatok száma.
A Searchlight átvette a transzdermális fogamzásgátló tapasz teljes kanadai forgalmazását és promócióját, jelentette be a Richter és a kanadai gyógyszeripari cég a BÉT honlapján.
A Richter Gedeon Nyrt. partnercége, az AbbVie engedélyt szerzett a Kanadai Egészségügyi Hatóságtól az amerikai piacon a Richter skizofrénia kezelésére szolgáló szerének alkalmazására.
Kanadában enyhítettek a pszilocibinre vonatkozó szabályokon, így hat rákos páciens megkapta a varázsgombákban található pszichoaktív vegyületet, írja a 444.hu.
A Publicis Groupe-hoz tartozó Zenith legújabb Business Intelligence - OTC Healthcare jelentése szerint a vény nélkül kapható gyógyászati készítményekhez kapcsolódó reklámköltések 2022-ben 7,6%-kal, 2023-ban pedig 5,0%-kal fognak növekedni a világpiaci szempontból legmeghatározóbb 13 országban.
A Richter Gedeon Nyrt. partnercége, az AbbVie kiegészítő engedélykérelmet nyújtott be a közös fejlesztésű szerük használatának kiegészítésére az Egyesült Államok Élelmiszer- és Gyógyszerügyi Hivatalához.
Úgy tűnik, hogy a TikTok és a többi közösségi platform a gyógyszerhiányt megoldani nem tudja, a hiány előidézésében és az indulatok korbácsolásában betöltött szerepük azonban kétségtelen és más módszerekkel alig helyettesíthető.