Az Európai Gyógyszerügynökség (EMA) forgalmazásra ajánlotta csütörtökön az Európai Unióban a Valneva európai biotechnológiai vállalat koronavírus ellen kifejlesztett oltóanyagát.
A Pénzcentrum összeszedte, hogyan viszonyulnak a magyarok a koronavírus elleni oltás felvételéhez, kinek kötelezó, és azt is, mennyire bizonyultak hatásosnak az idehaza használt Covid-vakcinák.
A Searchlight átvette a transzdermális fogamzásgátló tapasz teljes kanadai forgalmazását és promócióját, jelentette be a Richter és a kanadai gyógyszeripari cég a BÉT honlapján.
Az élelmiszer- és gyógyszerhivatal (FDA) korlátozta a Johnson & Johnson Covid-19 vakcina használatát, miután felülvizsgálta az életveszélyes vérrögök kialakulásának kockázatát, írja a Portfolio.
Az ausztrál Flinders Egyetem kutatói egy vizsgálat során úgy tűnik, megtalálták az okát annak, miért okozott igen ritka esetekben végzetes vérrögképződést az AstraZeneca és a Jonhson&Johnson (Janssen) COVID-19 elleni vakcinája.
A Pfizer, a Johnson & Johnson és a Moderna közgyűlése is leszavazta a javaslatot, hogy a cégek osszák meg a koronavírus elleni oltóanyaguk szellemi tulajdonjogát, írja a 444.hu.
Egy közvetlen összehasonlító elemzés azt mutatja, hogy a Pfizer és a Moderna koronavírus elleni oltásai jobban teljesítenek, mint a Johnson & Johnson és a Novavax vakcinái, írja az Index.
Teljes csendben, mindenféle bejelentés nélkül leállította a saját vakcinájának gyártását a Johnson & Johnson – számolt be a Reuters brit hírügynökség a New York Times cikke alapján. A VG idézi.
Románia az Európai Unió közvetítésével a koronavírus ellen beszerzett vakcinák alig több mint felét tudta csak felhasználni, a rendelkezésére álló oltóanyag jelentős részét értékesítette, illetve adományként adta tovább, csaknem egymillió dózisnak pedig lejárt a szavatossága.
Az édeskömény Dél-Európában és a Földközi-tenger mellékén őshonos, az ókor óta emésztési panaszok enyhítésére használt gyógynövény, amit fűszerként és élelmiszernövényként is hasznosítanak.