Több mint 3,5 millió orvostechnikai eszköz, gyógyszer, fertőtlenítő folyadék és védőeszköz, leginkább maszk forgalomba kerülését akadályozta meg a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).
A fiatalok 72 százaléka tisztában van azzal, hogy az étrend-kiegészítők a hagyományos étrend kiegészítését szolgálják, 23,6 százalékuk azonban tévesen a gyógyszerek csoportjába sorolja ezeket.
Allergiás reakciókat válthatnak ki a hamis fogyókúrás készítmények, hívta fel a figyelmet a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala (SZTNH) az MTI-nek küldött, keddi közleményében.
Az étrendkiegészítők népszerűségére a hamisítók is felfigyeltek, vásárolni ezért csak megbízható forrásból szabad, hívta fel a figyelmet a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala (SZTNH).
A lakosság kevésbé szigorúan ítéli meg a hamis termékek árusítását, mint tavaly; idén csak 56, míg tavaly még 63 százalékuk tartotta bűncselekménynek a hamisítványok értékesítését.
A Hamisítás Elleni Nemzeti Testület (HENT) és a TÁRKI felmérte a fiatalok étrend-kiegészítőkkel kapcsolatos attitűdjét; az eredmények jobbak, mint tavaly – számol be az Origo.
Egymillió darab ismeretlen eredetű teljesítményfokozót és gyógyszernek minősülő terméket is lefoglaltak a magyar hatóságok a legnagyobb nemzetközi razziákon.
A magyar fiatalok csaknem fele fogyasztott valamilyen étrend-kiegészítőt az elmúlt évben, ugyanakkor közel egyharmaduk úgy vélik hogy ezek gyógyszernek minősülnek, írja az Adózóna.
A hamis gyógyszerek és étrend-kiegészítők elleni egy hetes nemzetközi razzia során több mint 180 ezer tablettát, valamint 400 tasakos és dobozos kiszerelésű árut foglaltak le Magyarországon, amelyek értéke meghaladja a 150 millió forintot.
Dr. Csupor Dezső szakgyógyszerész, gyógynövénykutató írása nem a lehetséges "ötleteket" mutatja be, hanem a már elfogadott kezelési módszereket, ajánlásokat.
Dr. Csupor Dezső szakgyógyszerész, gyógynövénykutató írása nem a lehetséges "ötleteket" mutatja be, hanem a már elfogadott kezelési módszereket, ajánlásokat.