A jövő év elejére valószínűsítette a koronavírus-vakcinát Magyarországon a parlament népjóléti bizottságában kedden tartott éves meghallgatásán az emberi erőforrások minisztere.
Megmarad az egyszerűsített receptkiváltás, de az orvosok nem írhatnak fel gyógyszert a telefonon vagy emailben jelentkező pácienseknek 2020. szeptember 17-e után, közölte a szaktárca.
A veszélyhelyzet hivatalos lezárása után 90 nappal megszűnik a lehetőség, hogy online rendeljünk az orvostól gyógyszert, és az is, hogy egyszerűen kiválthassuk az orvosságot a patikában, írja a Weborvos.
Továbbra is indokolt az elrendelt kijárási korlátozási intézkedések fenntartása Budapesten és Pest megyében, de örvendetes, hogy már két napja csökken a hazai aktív fertőzöttek száma és nő a gyógyultaké – hangzott el az operatív törzs szerdai tájékoztatóján.
Mától nemcsak a gyógyszerek, hanem a gyógyászati segédeszközök is rendelhetőek az EESZT-n keresztül – hangzott el az operatív törzs sajtótájékoztatóján.
A veszélyhelyzet kihirdetése óta az EESZT több mint kétszeres terheléssel működik, a korábbi napi 800 ezer db eRecepthez képest több mint 2,3 millió elektronikus vényt kezel naponta a rendszer.
A Magyar Gyógyszerészi Kamara (MGyK) elnöke az InfoRádiónak azt mondta: a készülő jogszabályváltozással elsősorban nem az e-recept kiváltása egyszerűsödik, hanem a gyógyszerkiváltás lehetőségei bővülnek.
Folyamatban van egy rendeletszintű jogszabály-módosítás; a képviseleti rendszer kialakítása után az e-receptet a törvényes képviselő is kiválthatja, írja a Világgazdaság.
Az illetékekről szóló 1990. évi XCIII. törvény módosításával 2021. január 1-től az elsőfokú közigazgatási hatósági eljárások alapvetően illetékmentessé váltak. Ennek következtében – a törvény 1. számú mellékletében felsorolt néhány speciális esettől eltekintve – nem kell megfizetni a 3000 forintos eljárási illetéket az ügyintézés során.
Dr. Csupor Dezső szakgyógyszerész, gyógynövénykutató írása nem a lehetséges "ötleteket" mutatja be, hanem a már elfogadott kezelési módszereket, ajánlásokat.