Már nem okoz gondot a gazdag országok vakcinahalmozása, ám ez még mindig nem jelenti azt, hogy hamarosan indulhat a tömeges oltás a szerencsétlenebb országokban is, írja a VG.
Szombaton elérte az egymilliárdot azoknak a koronavírus elleni védőoltásoknak a száma, amelyeket a Covax program keretében szállítottak le közepes jövedelmű országoknak – írja a 24.hu.
Az EU a koronavírus-járvány elleni küzdelem jegyében 700 millió adag oltóanyag megosztását ígérte az arra rászoruló országokkal 2022 közepéig, és jó úton halad, hogy ezt teljesítése.
Az omikron variáns dél-afrikai észlelése is rávilágít, hogy az alacsony átoltottság miatt alakulhatnak ki újabb mutációk, mutat rá a Mo Ibrahim Foundation hétfőn közzétett jelentésé, amelyet a Portfolio idéz.
Az Európai Unió éllovasa a koronavírus-járvány elleni globális fellépésnek, azonban mindez nem elegendő a járvány feletti teljes győzelemhez, ha nem sikerül beoltani az egész világot.
Elindult az afrikai országok oltási kampányát segítő, koronavírus elleni európai uniós, közel 100 millió adagos oltóanyagadomány. Spanyolország eddig 30 millió adag oltóanyagot ajánlott fel rászoruló országoknak.
Az Európai Unió több mint 1 milliárd adag koronavírus elleni vakcinát exportált világszerte az elmúlt tíz hónapban, közölte Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke.
Az Európai Bizottság megállapodást kötött pénteken az Astrazeneca vállalattal a fennmaradó, koronavírus elleni vakcinaadagok szállításáról a tagállamok számára, a tavaly augusztusban kötött elővásárlási szerződés feltételei szerint.
Az Európai Unió több mint 200 millió adag vakcinát juttat alacsony és közepes jövedelmű országoknak, segítve az oltóanyagokhoz, a gyógyszerekhez és egészségügyi technológiákhoz való hozzáférést Afrikában.
Az édeskömény Dél-Európában és a Földközi-tenger mellékén őshonos, az ókor óta emésztési panaszok enyhítésére használt gyógynövény, amit fűszerként és élelmiszernövényként is hasznosítanak.