Megrendelne további 1,8 milliárd adagot az új típusú koronavírus ellen kifejlesztett valamelyik oltóanyagból az EB, hogy legyen elég vakcina az Európai Unióban az emlékeztető oltásokhoz és a gyerekek beoltásához.
Németország tárgyalást kezd Oroszországgal az új típusú koronavírus ellen kifejlesztett Szputnyik V orosz vakcina beszerzéséről kétoldalú alapon, az Európai Uniótól függetlenül.
Elképzelhető, hogy bizonyos kor alatt Magyarországon sem fogják beadni az AstraZeneca vakcináját, de döntés még nem született – mondta el Szlávik János infektológus egy szerdai webináriumon.
Lehetséges az összefüggés a vérrögképződéssel összefüggő rendellenességek nagyon ritka esetei és az AstraZeneca koronavírus elleni oltóanyaga között, közölte az Európai Gyógyszerügynökség.
Csaknem 250 ezer Pfizer-BioNTech vakcina érkezett szerdán Magyarországra, ez a mennyiség mintegy 50 százalékos növekedést jelent a március utolsó hetében beérkezett adagok számához viszonyítva.
Felfüggesztették azt a nagy-britanniai tesztprogramot, amelynek célja annak kiderítése, hogy a gyerekeknek milyen immunitást nyújt az Oxford/AstraZeneca-vakcina.
Megkezdődik a héten az Európai Unió által már engedélyezett koronavírus-elleni oltóanyagok gyártása Franciaországban, a Delpharm nevű francia gyógyszergyártó üzemeiben.
A 12-15 éves korosztályban százszázalékos hatékonysággal véd az új típusú koronavírus okozta betegségtől a Pfizer/BioNTech közös fejlesztésű vakcinája, derült ki a klinikai vizsgálaton.
Egyetlen agyi vérrögképződéses esetet sem tárt fel az AstraZeneca és az Oxfordi Egyetem, illetve a Pfizer és BioNTech oltóanyagok eddigi legkiterjedtebb walesi vizsgálata.
Már az ókorban is alkalmazták: a csatákban szerzett sérüléseket, töréseket a nadálytő gyökeréből készült masszával kenték be a seb védelme és a gyógyulás gyorsítása céljából. Napjainkban hátfájás, ízületi fájdalom, húzódások és zúzódások kezelésre alkalmazzák.