Egyre több az egyszerű szúnyog- és darázscsípésre fellépő szokatlanul erős bőrreakció. Az általános tünetek, bőrgyulladások miatt tavalyhoz képest többen fordulnak orvoshoz. De, ha van otthon méz, aloe vera vagy hagyma, ezekkel sokszor enyhíteni tudjuk a vérszívók, rovarok csípését követő kellemetlen bőrtüneteket.
Az ekcémás bőr kezelését illetően számos tévhit él a páciensekben. Néhány természetes szer használata azonban nem csupán városi legendán alapul, hanem hosszú távú tapasztalatokon nyugszik vagy vizsgálatokkal megerősített.
Ha kiderül, mi okozza az orr tartós kipirosodását, kezeléssel és életmódváltással halványítható, eltüntethető – mondja dr. Rózsa Annamária, a Dermatica bőrgyógyásza.
A kötelező maszkviselés nyomai elsősorban azokon látszanak, akik szinte egész nap hordják a védőfelszerelést. Az orr kipirosodását azonban nem csak az irritáció okozhatja.
Megfelelő védekezés nélkül nem kell túl sok idő, hogy a kánikulában leégjünk a napon. Dr. Pánczél Gitta, az Anyajegyszűrő Központ bőrgyógyásza elmondja, melyek a legfontosabb teendők.
A terhesség alatti hormonális változások és az egyre növekvő hasűri nyomás aranyérbetegségre hajlamosít a várandósság alatt. A megelőzésben kulcsszerepe van az életmódnak: a rostokban gazdag táplálkozásnak, a bőséges folyadékfogyasztásnak, a rendszeres mozgásnak.
Növényi eredetű vegyületek már alacsony koncentrációban alkalmazva is képesek megakadályozni a spermiumok petesejt közelében tapasztalható „végső futamát”.
Az aranyérbetegség a vénás rendszert érintő kórfolyamat, ami az életmód-változtatás mellett – a kezdeti fázisban – konzervatív, gyógyszeres kezeléssel is karban tartható.
Úgy tűnik, hogy a TikTok és a többi közösségi platform a gyógyszerhiányt megoldani nem tudja, a hiány előidézésében és az indulatok korbácsolásában betöltött szerepük azonban kétségtelen és más módszerekkel alig helyettesíthető.