Orosz és kínai vakcinával is lehet küzdeni a járvány ellen, mert nem a szer származási helye a döntő, hanem a hatékonysága és a biztonságossága, mondta a német egészségügyi miniszter.
Az SZMO Boros Gáborral, a Németországban dolgozó magyar biokémikussal beszélgetett, akinek Karikó Katalin munkatársaként nagy szerepe volt a Pfizer/BioNTech vakcina létrehozásában.
A „lakásfogság”, a home-office, a szabad levegőn eltöltött idő csökkenése ahhoz vezethet, hogy napfény hiányában az emberek D-vitamin-szintje apad, pedig a D-vitamin szerepet kap a légúti infekciók prevenciójában és leküzdésében.
A HIV-fertőzöttek száma – ahogy a világban – hazánkban sem csökken, a fertőzöttek között azonban egyre több a 18-20 éves fiatal, a rendelkezésr álló terápiáknak köszönhetően viszont egyre kevesebb az AIDS-beteg.
A lakosság 55 százaléka nagy valószínűséggel beadatná magának a jóváhagyást kapott vakcinát – derül ki az AIPM megbízásából végzett országos reprezentatív kutatásból.
Egy tünetmentes HIV-pozitív ember lehet az első olyan beteg, aki anélkül gyógyult meg a betegségből, hogy csontvelőtranszplantációra lett volna szüksége – írja a Híradó.hu.
Növekedett a tudományos és innovatív megoldások elismertsége a járvány hatására: a magyarok többsége fontosabbnak gondolja a védőoltásokat és az új fejlesztésű gyógyszereket, valamint a gyógyszeripari innovációt
Új, az eddigieknél is szigorúbb etikai szabályokat vezetnek be Európa-szerte az innovatív gyógyszergyártók, amelyeket Magyarországon az Innovatív Gyógyszergyártók Egyesülete (AIPM) újonnan elfogadott Magatartási Kódexe tartalmaz.
Húsz éve nem sikerül elkészíteni a HIV-vakcinát, az erre irányuló kutatások máig gyerekcipőben járnak, így a mára már krónikussá szelídült betegség ellen csak megelőzéssel és szűréssel tudunk védekezni.
Már az ókorban is alkalmazták: a csatákban szerzett sérüléseket, töréseket a nadálytő gyökeréből készült masszával kenték be a seb védelme és a gyógyulás gyorsítása céljából. Napjainkban hátfájás, ízületi fájdalom, húzódások és zúzódások kezelésre alkalmazzák.