Az étrend-kiegészítőkkel van a legtöbb gond
A NÉBIH 2018-ban nagy hangsúlyt fektetett az étrend-kiegészítők ellenőrzésére, és nagy mennyiségben vont ki a forgalomból ismeretlen eredetű, illetve nem engedélyezett, gyógyszer hatóanyagot tartalmazó termékeket, közli a VG.
- Étrend-kiegészítők: 10-60 százalék szennyezett
- Potencianövelő étrend-kiegészítőt vontak ki a forgalomból
- Étrend-kiegészítőket vontak ki a forgalomból
- Fiatalokat kérdeztek az étrend-kiegészítőkről
- Gyógyszer-hatóanyagot is tartalmaztak az étrend-kiegészítők
- 116 ország, 500 tonna hamis tabletta
- Ismét étrend-kiegészítőket vont ki a forgalomból a Nébih
- Álhírek, áltudomány, szigorodó étrendkiegészítő-piac
Tavaly összesen 195 esetben szabott ki élelmiszerlánc-felügyeleti, élelmiszerellenőrzési, illetve növényvédelmi bírságot a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal élelmiszerlánc-biztonsági csalásokkal és hamisításokkal foglalkozó szervezeti egysége, a Kiemelt Ügyek Igazgatósága (Nébih KÜI). A kiszabott bírságok összege 153 171 894 forint volt – válaszolta a VG.hu érdeklődésére a Nébih.
A Nébih KÜI tavaly 581 ellenőrzést végzett. Az ellenőrzések során feltárt hibák és hiányosságok miatt a hatóság 3187 tétel, összesen 1789,36 tonna élelmiszer forgalomból való kivonását rendelte el.
Az élelmiszerbiztonsági hivatal 2018-ban nagy hangsúlyt fektetett az étrend-kiegészítő termékek megfelelőségének és forgalmazásának ellenőrzésére, és nagy mennyiségben vont ki a forgalomból ismeretlen eredetű, illetve nem engedélyezett, gyógyszer hatóanyagot tartalmazó termékeket. Ehhez a termékkategóriához kapcsolódik az igazgatóság 2018. évi legnagyobb „fogása” is: egy fővárosi raktárban több mint 60 ezer doboz, csaknem 668 millió forint értékű, jogszerűtlenül forgalomba hozott, nem nyomon követhető étrend-kiegészítőt (például potencianövelőket, hajhullás elleni és zsírégető szereket, porcerősítőket) vontak ki a forgalomból.